Historický rodinný dům ve Slaném2021-09-29T16:38:35+00:00

Historický RD v centru královského města Slaný – rezervováno

Zastavěná plocha 103 m2
Užitná plocha 207 m2

Slaný

Více informací
Zajíma mě to

Podívejte se na naši videoprohlídku a prohlédněte si dům již nyní

Pár slov o domě

Přímo v centru královského města Slaný vám chceme ukázat historický rodinný dům po rekonstrukci. Má skvělou dispozici, kterou lze využít variabilním způsobem. Můžete si vybudovat své vlastní bydlení v mezonetovém bytě 5+kk s terasou a zbylou část domu výhodně pronajímat, nebo celý dům mít čistě jako investiční záměr.

V přízemí je nebytový prostor (prodejna) a k tomu pokoj pro hosty s malou kuchyní (nebo 1+kk). Patro a podkroví sloužilo jako mezonetový byt 5+kk. V patře je obývací pokoj s kuchyňským koutem (orientace do ulice), ložnice (do vnitrobloku), koupelna s oknem + malý balkon a prostorná terasa, oboje do vnitrobloku. V podkroví jsou dva pokoje na spaní s centrálním společným prostorem, kde si majitel nedávno doplnil kuchyňskou linku. Patro lze změnit na samostatné 2kk a podkroví na samostatné menší 3kk (nezávislý přístup mimo byt v patře).

Zajímavostí tohoto rodinného domu je historický dřevěný výkladec obchodu, jako jeden z mála původních zachovalých ve Slaném, plus barokní sklep v suterénu domu. Společně s polohou nedaleko hlavního náměstí to zdůrazňuje historickou hodnotu domu.
Zastavěná plocha je 103 m2, celková užitná plocha je přibližně 207 m2. Dům je ze smíšeného zdiva, v patře a podkroví je cihelný, sklep kamenný. Střecha je sedlová s taškou Tondach. Dům je po rekonstrukci – elektřina v mědi, dřevěná okna s izolačním dvojsklem, opravené interiéry i fasáda, k úpravě zbývá schodiště do podkroví.

Vstup do domu je z ulice Kynského, a to jak do bytových, tak i nebytových prostor. K domu nenáleží dvůr, přesto je na sousední dvůr historicky přístup. Přesná dispozice všech prostor je patrná z přiložených výkresů v inzerci. Parkování je v ulici před domem.
Dům je napojen na novou přípojku vodovodu, kanalizace, elektřiny, datové rozvody. Je možné dodělat napojení na plyn (je v ulici). Rekonstrukce domu proběhla v letech 2016 až 2019. Vytápění jednotlivých prostor je řešeno buď ústředním, nebo lokálním elektrickým vytápěním, ohřev TUV zajišťuje také elektřina (3x bojler, 1x průtokový ohřívač).

Město Slaný je vzdáleno pouhých 30 minut jízdy autem z Prahy po D7, je zde veškerá občanská vybavenost od školek, škol, sportovišť a obchodů až po zábavu.
Není moc možností, jak získat nemovitost přímo v historickém jádru města, proto nás v případě zájmu neváhejte kontaktovat. Rádi vám nemovitost ukážeme.
PENB se zpracovává, proto je nyní uvedeno G.

Umíme vám pomoci i s financováním, hypoteční úvěr vám vyřídíme zdarma.

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.

V případě, že o dům bude mít zájem více zájemců, majitel si vyhrazuje právo vybrat pro něj nejvýhodnější nabídku.

Irena Žáčková, MSc.

+420 777 217 232
irena.zackova@re-max.cz

Ing. Petr Andrejši

+420 739 301 764
petr.andrejsi@re-max.cz

Dokumenty

V dokumentech najdete ke stažení všechny potřebné informace o rodinném domě. Prohlédněte si půdorysy jednotlivých podlaží nebo technické informace.

Soubory jsou formátech PDF.

 • Půdorys sklepa
  Půdorys sklepa ve formě PDF nalezete zde.
 • Půdorys přízemí
  Půdorys přízemí ve formě PDF nalezete zde.
 • Půdorys 1. patro
  Půdorys 1. patro ve formě PDF nalezete zde.
 • Půdorys podkroví
  Půdorys podkroví ve formě PDF nalezete zde.
 • Technický popis
  Technický popis domu ve formě PDF nalezete zde.

 

Slovo majitele

Jako milovník historie a slánský patriot jsem se do domu v Kynského ulici zamiloval už hodně dávno. Celou dobu tam stál v původním stavu a já chodíval kolem něj, vnímal ho a přál mu lepší osud. Tehdy by mě vůbec nenapadlo, že jednoho dne dostanu příležitost zrovna já, abych mu vdechl nový život. Ale stalo se a jednoho dne jsem byl majitelem. A pocítil jsem tu zodpovědnost, kdy jsem součástí historie královského města. A to nejen pozorovatelem této historie, ale i jejím spolutvůrcem. S touto zodpovědností jsme se pustili do opravy celého domu, dávali pozor na každý detail, komunikovali s památkáři. A po letech se vše povedlo a na světě byl dům plný života.

Bohužel, má situace se změnila a o dům se nadále nemohu starat. Asi mi byl dán čas právě jen na vdechnutí nového života do tohoto domu. Nyní budu už jen zvenčí při procházkách sledovat, jak bude dále žít a prospívat. Mým posledním velkým přáním je, aby nový majitel byl zároveň takový nadšenec do historie, jako já. Aby si uvědomoval i zodpovědnost za tento historický dům a jeho vliv na okolí a na slaňáky.

ZAUJALA VÁS TATO NEMOVITOST? 

Kontaktujte nás, rádi vám zašleme doplňující informace a dohodneme si prohoídku.

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů